Зарегистрироваться
УКР рус
 
 /  Публикации  /  Вирощування розсади

Вирощування розсади

Сьогодні усі методи вирощування розсади належать до 2-фазних або 2-етапних.

На першому етапі насіння висівають в ємності з невеликим об'ємом торфосуміші (касети, розсадні адсобруючі пігулки, ящики тощо).

А на другому етапі сіянці пікірують за фази 1-2 справжнього листка до горщечків, об”ємом 0,5 л. Винятком є гарбузові (огірок, кавун, диня, кабачок, патисон тощо), насіння яких відразу можна сіяти до горщечків.

Чому рослини не сіють відразу до горщечків? Навіщо спочатку сіють в ємності з невеликим об”ємом торфосуміші? Після сівби частина насіння не зійде, частина дасть слабкі, деформовані сходи, їх доведеться вибракувати. Тому пікіровка сіянців після першого етапу забезпечує відбір до горщечків кращих потужніших рослин, вирівняних за розмірами. До того ж сучасні методи дозволяють механізувати процес сівби.

До того ж, на відміну від пікіровки, що була ще років 30-40 тому, при пересаджуванні сіянців коріння лишається непошкодженим, максимально зберігаючись. Також можна заглибити сіянці, якщо підсім’ядольне коліно трохи витягнуте. Все це зіграло велике значення у зростанні популярності 2-етапних методів виробництва розсади.

Детально про витратні матеріали та операції з розсадою у циклі статей:

  • перший етап - "Розсадні пігулки" (ефективний витратний матеріал, який при пікіровці дозволяє не травмувати коріння) або "Касети для вирощування розсади" (види касет, переваги які надає їх використання, якісне насіння як обов'язкова умова успішності, рекомендації щодо вибору касет);
  • другий етап - "Вирощування розсади у горщечках" (вирощування розсади у горщечках різних видів, альтернатива їм; операції з розстановки розсади в горщечках для отримання якісних, сильних рослин).

Юрій Слєпцов, доцент (helicopter09@ukr.net)
Обсуждение, комментарии Агро-форуме
Полное или частичное копирование материалов без письменного согласия администратора сайта agro-ukraine.com запрещено и будет считаться нарушением авторских прав.
Смотрите также     Публикации
Касети для вирощування розсади. Типи касет. Вимоги до якості касет та насіннєвого матеріалу. Використання касет для механізованої сівби та висадки розсади.
Вирощування розсади у горщечках різних видів, альтернатива їм. Операції з розстановки розсади в горщечках для отримання якісних, сильних рослин.
Розсадні адсорбуючі пігулки (таблетки) - популярний матеріал для виробництва розсади. При зволоженні вони різко збільшують свої об'єм та форму. По мірі росту рослин їх легко пікірувати в горщики без пошкодження кореневої системи. Але є й нюанси, про розповімо у статті.
Агроволокно, його види, призначення, способи застосування. Як вибрати агроволокно (cпанбонд). Види фасовки агроволокна для продажу.
От посевного материала во многом зависит будущий урожай. Рассмотрим, на что обратить внимание, покупая семена.
Скло як укривний матеріал для теплиць. Особливості використання скла як укривного матеріалу, переваги та недоліки. Яке сучасне тепличне скло на сьогодні пропонується.
Теплична поліетиленова плівка як дешевий та ефективний укривний матеріал для теплиць. Недоліки поліетиленової плівки, заходи виробників тепличної плівки для покращення її властивостей. Що означає кольорове маркування плівки. Багатошарова плівка, армована плівка, плівки з антифог-ефектом, теплозат...
Практические аспекты использования система Slantrange и программы Slantview для управления урожаем. Классификация оборудования для мониторинга по поколениям, сравнение решений для мониторинга. Место комплекса Slantrange в приведенной классификации. Мониторинг стрессовых факторов для растений с по...
БПЛА - на сегодня неотъемлемая часть технологии управления урожаем. Для различных площадей существуют различные решения. Для промышленных площадей хорошим решением является комплекс Slantrange, обладающий широкими дополнительными возможностями.
Возможности использование RTK комплекс на базе дрона аграриями для учета и контроля, а также организация работы непосредственно в поле. Пример RTK комплекса на базе дрона DJI Phantom 4 RTK.
ru
/ru/
0